A Hungaroringre vezető út 2/1

Az FIA WTCC 2017-es szezonja Marokkóban kezdődött.

A versenyhétvége előtt egy csapatépítő tréningen vettünk részt a pilótákkal és a bajnokság szervezőivel. Remek alkalom volt arra, hogy jobban megismerjük egymást. Gyönyörű helyeken jártunk, remek volt a hangulat, este pedig Tom Coronel születésnapját is megünnepeltük! :)

17834779_1049094098524116_1648825775737407558_o

A pályán végül szombaton elkezdődött az idei szezon hivatalos programja a délelőtti 1. szabadedzéssel, amit a 12. helyen zártam. A pályával való ismerkedés a vártnál gyorsabban ment, elégedettek voltunk a tempónkkal.

Ezt követően a 2. szabadedzés következett amit szintén a 12. helyen zártam. Az edzéseredmények elemzése után, életemben először, Q2-be kerülést tűztem ki magam elé reális célul, ami nem kis meglepetés lett volna egy 2015-ös technikával.

Az időmérőn aztán sikerült tovább gyorsulni, de végül mint kiderült, nem eleget. Alig 1 tized különbséggel, végül Coronel megelőzött és feljött a 12. helyre, ezzel kitolva minket a top 12-ből, azaz a Q2-es pozícióból. 13. helyen végeztünk, mely így is a saját eddigi legjobb helyezésem WTCC-s karrierem során.

mar_q3

A nyitó futamon végül a 11. helyről rajtoltam, előttem ketten is büntetést kaptak. A rajtot remekül kaptam el, majd csodával határos módon ki tudtam kerülni a rendkívül veszélyes pillanatban lefulladt Girolami Volvóját. Az első körös balesetek után a 8. helyen találtam magam. A safety car periódus után elkezdtem felzárkózni az előttem haladó bolyra. Ekkor jött egy emlékezetes üzenet a boxból rádión:

Dani, te vagy a leggyorsabb a pályán! Körönként 1 másodperccel vagy gyorsabb a versenyben vezető Tom Coronel-nél!

Eközben megfutottam a verseny leggyorsabb körét! Később Tom fékhiba miatt hibázott, és elém tért vissza a pályára. Sokkal gyorsabb voltam nála, ám előzési pozíciót nem tudtam létrehozni. Életem egyik nagy versenyét futottam, egészen kellemes meglepetés volt látni a tükörben, ahogy szépen lassan le tudom hagyni a mögöttem szélárnyékban autózó Tom Chilton Chevrolet-ját és Girolami gyári Volvóját.

17634537_1673418336008495_7148945903674633375_n

Aztán jött a dráma… Másfél körrel a vége előtt, a 9. helyről egy apró vezetői hiba miatt falhoz értem, melyet olyan szerencsétlenül érintettem meg, hogy rögtön nekidobott a másik oldalon lévő betontömbnek. Sajnos az autó erősen sérült az eset után, így kérdéses maradt a 2. versenyen való indulás is…

17903601_1673418312675164_937294803043948162_n

A második futamra a csapatnak 15 perc alatt kellett a roncsból működő autót eszkábálni. Bravúros teljesítményt nyújtva, végül sikerült összerakni a technikát a srácoknak. Az egész boxutca elismerően üdvözölte a Zengő Motorsport szerelőinek munkáját! :) Az autót nem lehetett 100%-os állapotba hozni, minél biztonságosabb tempót autózva a verseny befejezése lett így a cél, melyet abszolváltunk.

Összességében egy meglepően erős versenyhétvégét zártunk Marokkóban, ám sajnos egy apró hiba miatt ez nem látszódott meg a verseny eredményeiben. Érdekes és tanulságos volt látni, hogy néha milyen egészen apró dolgokon múlhat egy komoly eredmény és/vagy egy negatív végkifejlet közötti óriási különbség. Ebben a helyzetben éppen 10 centin. Ennyire mentem el kb. minden körben azon fal mellett, ahol a 19. körben végül egy szerencsétlen balesettel véget ért a versenyem. A kanyarbejáraton rossz helyen jött egy kis túlkormányzottság, melyet már nem volt helyem korrigálni. Egyszerűen 10 centivel szűkebben próbáltam kezdeni a kanyart mint az előző körökben. A kérdés mely sokáig kavargott bennem az eset után, így hangzik:

Az előző 18 körben miért nem lépett fel egyszer sem ez a hiba? Miért éppen az utolsó-előtti körben?

17880410_1673418532675142_2222218699057048068_o

A válasz nem egyértelmű. Talán az egyik magyarázat az lehet, hogy a túlzott meleg (a verseny bizonyos pontjain majdnem kibírhatatlan meleg volt a kocsin belül) dekoncentráltsághoz vezethetett. Egy másik pedig talán a különösképp nagy nyomás lehetett, mely az előző versenyhétvégéken megszokottnál jóval nagyobb volt rajtam. De bezavarhatott éppen a futómű problémám is, mely még az első körben történt Huffy-val való ütközés következménye volt. A lényegen nem változtat, az eset megtörtént, sajnos ez benne van ebben a sportban. Ettől függetlenül bőven volt pozitívum a hétvége folyamán, melyből építkezni lehet. Ilyen például a középmezőnyhöz tartozó tempónk a kvalin, vagy az első versenyben futott leggyorsabb köröm.

mar_r1_ideal

A bajnokságot ezt követően Monzában folytattuk, mely számunkra előre nem kecsegtetett túl sok jóval a maga hosszú egyeneseivel.